List of Division Officers (1970–Present)

Year CHAIR  CHAIR-ELECT SECRETARY TREASURER COUNCILOR
1970 Paul Ahlers Donald Biklen Steward Morse   Martin Batiuk
1971 Donald Biklen James A. Rolls Richard Fleshman William Calland Martin Batiuk
1972 James A. Rolls Richard Fleshman Philip Gately  William Calland Martin Batiuk
1973 Richard Fleshman Roger Smith Robert Bero William Calland Martin Batiuk
1974 Roger Smith Glenn Pettit Robert Bero William Calland Robert Barr
1975 Glenn Pettit L.B. "Verne" Heller Philip Gately  William Calland Robert Barr
1976 L.B."Verne" Heller Chan I. Chung William N. Nissle William Calland Robert Barr
1977 Chan I. Chung  Paul H. Squires William N. Nissle William Calland Robert Barr
1978 Paul H. Squires George A. Kruder William N. Nissle William Calland Robert Barr
1979 George A. Kruder H.B."Ben"Turner  William N. Nissle William Calland Robert Barr
1980 H.B."Ben"Turner Kurt Eise  William N. Nissle William Calland Paul H. Squires 
1981 Kurt Eise James D. Frankland,Jr William N. Nissle William Calland Paul H. Squires 
1982 James D. Frankland, Jr. Lewis Erwin William N. Nissle William Calland Paul H. Squires 
1983 Lewis Erwin Joseph J. Duska William N. Nissle William Calland Paul H. Squires 
1984 Joseph J. Duska Lawrence R. Schmidt William N. Nissle William Calland Paul H. Squires 
1985 Lawrence R. Schmidt  Costel Denson William N. Nissle William Calland Paul H. Squires 
1986 Costel Denson Joseph J. Duska William N. Nissle William Calland Lawrence Schmidt 
1987 Joseph J. Duska Chris Rauwendaal William N. Nissle William Calland Lawrence Schmidt 
1988 Chris Rauwendaal Philip M. Gately Russell Nichols William Calland Lawrence Schmidt 
1989 Philip M. Gately Eldridge M. Mount III  Russell Nichols Lawrence Schmidt Lawrence Schmidt 
1990 Eldridge M. Mount III Earl W. Veazey Russell Nichols Lawrence Schmidt Lawrence Schmidt 
1991 Earl W, Veazey William M. Davis James Nangeroni Lawrence Schmidt Lawrence Schmidt 
1992 William M. Davis Martin H. Mack James Nangeroni    Stan Jakopin Eldridge M. Mount III
1993 Martin H. Mack Paul G. Andersen  Timothy W. Womer    Stan Jakopin Eldridge M. Mount III
1994 Paul G. Andersen James Nangeroni Timothy W. Womer    Stan Jakopin Eldridge M. Mount III
1995 James Nangeroni John R. Wagner Jr. Timothy W. Womer    Stan Jakopin Eldridge M. Mount III
1996 John R. Wagner Jr. Kenneth Powell Steve Derezinski    Stan Jakopin Eldridge M. Mount III
1997 Kenneth Powell Carl Hagberg Steve Derezinski    Stan Jakopin Eldridge M. Mount III
1998 Carl Hagberg Tim Womer Steve Derezinski James Nangeroni Paul G. Andersen
1999 Tim Womer David Bigio Steve Derezinski James Nangeroni  Paul G. Andersen
2000 David Bigio Tom Butler Steve Derezinski James Nangeroni Paul G. Andersen
2001 Tom Butler William Kramer Steve Derezinski John R. Wagner Jr Paul G. Andersen
2002 William Kramer Dan Smith Jeff Myers John R. Wagner Jr Paul G. Andersen
2003 Dan Smith Steve Derezinski Jeff Myers John R. Wagner, Jr. Paul G. Andersen
2004 Steve Derezinski Dan Cykana Jeff Myers John R. Wagner, Jr. James D. Frankland, Jr.
2005 Dan Cykana Mark A. Spalding Jeff Myers John R. Wagner, Jr. James D. Frankland, Jr.
2006 Mark A. Spalding Gary Oliver Jeff Myers John R. Wagner, Jr. James D. Frankland, Jr.
2007 Gary Oliver John Christiano Dave Anzini John R. Wagner, Jr. James D. Frankland, Jr.
2008 John Christiano Charlie Martin Dave Anzini John R. Wagner, Jr. Greg Campbell
2009 Charlie Martin Mark Wetzel Dave Anzini John R. Wagner, Jr. Greg Campbell
2010 Mark Wetzel Barry Morris Dave Anzini John R. Wagner, Jr. Greg Campbell
2011 Barry Morris Michelle Curenton Dave Anzini John  R Wagner, Jr. Greg Campbell
2012 Joseph Golba Karen Xiao Dave Anzini John R. Wagner, Jr. Mark Wetzel
2013 Michele Curenton Dave Anzini Dave Anzini John R. Wagner, Jr Mark Wetzel
2014 Karen Xiao Dave Anzini Keith Larson John R. Wagner, Jr Mark Wetzel
2015 David Anzini Dan Smith Keith Larson John R. Wagner, Jr Mark Wetzel